Dojčenie je vzťah. – Ďakujem ti za čas mama

Dojčenie je vzťah.

Dojčenie je vzťah. Je to správanie sa bábätka a spôsob starostlivosti zo strany matky.

Dojčenie nemusí ani nemá byť vždy také romantické ako sa javí na fotkách alebo aká je predstava spoločnosti.

Mylná spoločenská predstava, že dojčenie majú sprevádzať iba tie najkrajšie a najčistejšie pocity núti matky zamýšľať sa, či je v poriadku, keď sú niekedy z dojčenia frustrované či unavené. Toto spoločenské nastavenie a nepochopenie nedovoľuje ženám cítiť celú škálu pocitov, ktoré k dojčeniu právom patria.

Milá žena, je úplne v poriadku, keď si niekedy z dojčenia unavená, frustrovaná alebo Ťa jednoducho štve. Keď si uvedomíme, že dojčenie je výnimočný vzťah medzi matkou a dieťaťom, ktorý má trvať roky, je naivné očakávať, že to bude vždy ružové. Ani v partnerskom vzťahu nie sme neustále v oblakoch a často prekonávame rôzne úskalia, riešime rozličné problémy, nezhody či robíme kompromisy.

Aj táto skreslená predstava je druh nepodpory, ktorá vedie k predčasným ukončeniam dojčenia. Je to predstava nereálna a nesprávna, ktorá v konečnom dôsledku dojčeniu veľmi škodí.

Keď sa Vám niekedy žena posťažuje, že má už toho dosť, skúste jej miesto toho, že jej navrhnete odstavenie vyjadriť pochopenie, obdiv a ponúknuť pomoc.